Danışmanlık Hizmetleri

Temmuz 24, 2017
Danışmanlık Hizmetleri

Ukrayna/Kiev şehrindeki yurtdışı seminerleri için toplantı salonları, konaklama seçenekleri, yurtdışı eğitim bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri tarafımızdan verilmektedir. Ukrayna son zamanların iş seyahatlerin de gündemde olan bir tercihtir, bu konuda Ukrayna Kiev şehrini ziyaret edecek olan girişimcilere bilgimiz dahilinde olan bütün danışmanlık hizmetleri sunulacaktır.

Tüm bunların dışında ülkemizde son zamanlarda popülerliğini Sürdüren Yurt dışı eğitim için Ukraynanın başkenti Kiev de seçeneklerin arasında bulunup birçok Türk öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yurt dışından eğitim almak isteyen genç arkadaşlarımızın veya Çocuğum Yurt dışında okusun diyen velilerimizin bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmesi yeterli olacaktır. Ukrayna da bulunan üniversitelerin bir bölümünün tarihi çok eskilere dayanıp halen işlevini sürdürmektedir. Farklı bir kültüre merhaba demek için yeni bir dil öğrenmek ve vizyon sahibi bir birey olabilmek için Ukrayna Kiev ideal seçenekler arasındadır. Ukrayna da bulunan bir çok üniversite Türkiye tarafından tanınmaktadır. Bunlar arasında Kiev de Bulunan TARAS SHEVCHENKO NATİONAL UNIVERSITY ve KIEV POLYTECHNIC INSTITUTE yök tarafından tanınmaktadır ve denklik başvurusu yapılabilmektedir. Hatırlatmak isteriz ki ülkemiz Yüksek Öğretim Kurumu ( YÖK ) tarafından sıkı denetlenen bu üniversitelerden alınan diplomaların her birine denklik verilmemektedir. Yök ün en önem verdiği etkenlerin arasında eğitim süreci boyunda ülkede kalmanız , Okula devamlılığınız ve not ortalamalarınız bulunmaktır. Denklik olmasa olmaz diyen öğrencilerimizin bu üç maddeye tüm eğitim süreci boyunca dikkat etmesi gerekmektedir. Denklik ülkemizde kamu çalışanı olmak isteyen bireylerin olmazsa olmazıdır bu nedenle Kiev de okumak isteyen öğrencilerin yukarıda belirtilen bu iki üniversite dışında başka bir kuruluş tercih etmemesini öneririz. Bunun yanında devlet yerine tercihini özel sektörden yana kullanacak olan öğrenciler için denkliğin (Askerlik) dışında pek bir önemi bulunmamaktadır. Turizm , Ekonomi, uluslar arası ilişkiler, tercümanlık, Rus dili ve edebiyatı v.b gibi bölümlerden mezun olan arkadaşlarımızdan imza yetkilerini özelde iş verenden alabildikleri için ülkemize döndüklerinde talep edilecek tek şeyin verimlilik olduğunu belirtmek isteriz. Ukrayna hem Ekonomik olması hemde birden fazla dilde eğitim seçenekleri nedeniyle bir çok öğrenciyi bünyesinde barındırıp bu sayede büyük bir gelir elde etmektedir. Ukraynanın her şehriden 50den fazla üniversite bulunduğu için ülkede eğitim oranı oldukça yukarıdadır.

Bildirmek istersiz ki birçok yurdışı eğitim kuruluşları Ukrayna da kesin denklik var diyerek bir çok gencin yıllarını ve paralarını çalmaktadır. Kuruluşumuz tarafınfan yukarıda verilen bilgiler olabildiğince net ve gerçekleri yansıtmaktadır. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.