Kültürel Tur Hizmetleri

Temmuz 24, 2017
Kültürel Tur Hizmetleri

Kiev şehri eski Sovyet zamanından beri en büyük şehirlerden birisi olmuştur.Bu sebeple de şehirde gezip görülebilecek birçok tarihi eser barındırmaktadır.Bunlar arasında, kiliseler, manastırlar, saraylar ve yapılar olmaktadır.Konu hakkında daha detaylı bilgiyi “Gezilecek Yerler” menüsünden bulabilirsiniz.

Gezilecek yerler menümüzde bulunan her detay hakkında yeterli bilgiye sahip rehberlerimiz bulunmaktadır. Rehberlerimiz kültürel gezi ve gece hayatı etkinlikleriniz boyunca sizlerle birlikte olacak ve sizleri yeterli bilgi sahibi yapacaktır. Yeşil alanların fazlalığından dolayı Goethe nin ‘ Parkın içinde bir şehir ‘ diye tanımladığı Kiev bir çok tarihi zenginliği ve doğal güzellikleriyle bir adım öne çıkmıştır. Bu sözden de anlaşılacağı gibi Kiev adı duyulmuş bir çok tarihi eserin ve tarihi yapıların dışında bir çok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Her köşesi park ve bahçe olan bu şehirde nehir kenarında bir yürüyüş ile göz zevkinizi tatmin edebilir bu şehrin doğal güzelliklerinden yararlanabilirsiniz. Eğer tatil planınız yaz ayları içerisindeyse Kiev Dinyeper Nehrinde bulundan Hidropark adı verilen plajı görmeli ve kendinizi Dinyeper Nehrinin serin sularına bırakmanızı öneririz. Bunun yanı sıra içerisinde 3 farklı büyük göl bulunduran şehrin hemen 10 km dışında yer alan park Feofania görülmeyi hak eden kievin en büyük parklarından birtanesidir. Geniş bir alana sahip olan park feofania da piknik yapabilir ve orman niteliğinde ki bu parkta bisiklet turları yapabilirsiniz. Yine tüm bunların yanı sıra dediğimiz gibi seçenekler şehri olan Kiev de merkezden çok uzaklaşmadan at çifliklerine uğrayabilir biniş eğitimleri alıp deneyimli hocalar eşliğinde geziler yapma imkanlarınada sahipsiniz. Eğer silahlara ilginiz var ise yine şehirden çok uzaklaşmadan atış poligonlarına gidip sitres atabilirsiniz. Saymakla bitmeyen tam bir tatil cenneti olan Kiev in en büyük eğlencelerinden bir taneside kayak merkezleridir. Kış aylarının vazgeçilmesi olan kayak merkezlerinde belirtmek istediğimiz en büyük husus eğer daha önce bir tecrübeye sahip değilseniz olabildiğince dikkatli temkinli davranmanızdır. Türklük gereği içimizde bulunan özgüvenin bizi yanlış tercihlere itmesine engel olmalı ve olabilecek kazalardan kendimizi korumalıyız.

Bir den fazla devasal nitelikteki alışveriş merkezleri bulunan Kiev de en popüler olanı yapımını Türklerin üstlendiği Ocean Plazadır. Tatil dönüşü rotanızı kısa bir süreliğine buraya çevirebilir ve sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeler alabilirsiniz.

– Tecrübeli rehberlerimiz aracılığıyla Başkentte kısa bir sürede bir çok yer görme şansı edinip Kiev tatilinizi verimli geçirebilirsiniz.